Foto staging a home staging

Ze zájemce na kupce 

Dobrá prezentace je ve světě realit všechno. Pokud chcete prodat svou nemovitost rychle, musíte vědět, jak ji potenciálním kupcům správně představit. A jedním ze způsobů, jak to udělat, je profesionální foto/home staging. Tento anglický termín označuje úpravu interiéru nemovitosti za účelem zvýšení její atraktivity – a je to také něco, co patří mezi mé hlavní specializace.

Úprava interiéru a jeho stylizace

Potenciální kupce musí Vaše nemovitost zaujmout hned na první pohled, a to díky dokonale připravenému interiéru. K dispozici mám tým fotografů a interiérových designérů, kteří na základě estetických a bytových trendů prosvětlí a naaranžují obytný prostor. Úpravy se mohou týkat rozmístění nábytku a dekorací, ale také hry s barvami a světlem. Výsledkem je moderní a útulný interiér, který v příchozích zájemcích vzbudí pozitivní emoce. Tím však práce nekončí. Po stylizaci vezme fotograf do ruky fotoaparát a pořídí profesionální fotografie (klasické i 3D) či videa, které na zájemce udělají dojem.

Ukázky prací

Ukázky prací homestaging
Ukázky prací homestaging

Ukázky prací homestaging
Ukázky prací homestaging

Ukázky prací homestaging
Ukázky prací homestaging

Výsledek home stagingu

Jaký to má smysl? Z vlastní zkušenosti mohu říct, že naaranžované interiéry se prodávají lépe a rychleji. Zájemce se podívá na inzerát a profesionální fotky ho namotivují k domluvě prohlídky. Jakmile vejde dovnitř, uvidí před sebou interiér vyladěný do posledního detailu. Pravděpodobnost koupě se výrazně zvyšuje. Statistiky dokonce udávají, že profesionální home staging přesvědčí ke koupi až 92 % zájemců. Netřeba dodávat, že díky home stagingu se také zvýší cena samotné nemovitosti, což v přepočtu bývá do 10 % tržní ceny.

Pojďme si shrnout hlavní důvody, kdy se vám home staging vyplatí. Home staging se vyplatí pokud:

  • potřebujete nemovitost prodat rychle,
  • chcete mít hodně zájemců,
  • chcete zájemcům nabídnout přidanou hodnotu,
  • chcete být jiní než konkurence.

Máte pocit, že by Váš interiér potřeboval získat špetku atraktivity? Neváhejte mě kontaktovat na tel. čísle +420 602 241 382 nebo na e-mailu: jan.bartos@bidli.cz.