Odhad nemovitosti zdarma

Získejte expertízu z první ruky

Když se nemovitost prodává, vždy předchází její ocenění (kupní cena). Za dobu mé realitní praxe jsem měl možnost nacenit desítky a desítky nejrůznějších nemovitostí – od rodinných domů, rekreačních objektů (chaty a chalupy) a bytů až po garáže, komerční prostory nebo pozemky. Vím proto, jak přistupovat k jednotlivým nemovitostem a jakým postupem se při tom řídit.

 

Jak to celé probíhá

Vše zpravidla začíná úvodní konzultací, v rámci které si povíme, o jakou nemovitost se jedná a jaké dokumenty potřebujete. Po ujasnění základních informací se vydávám přímo do terénu, abych posoudil technický stav nemovitosti, lokalitu či její opotřebení. Důležitou součástí jsou také vlastnické vztahy a možná rizika, která by zájemce mohla odradit – například rizika týkající se lokality či dopravní dostupnosti… 

Na řadu pak přichází analýza trhu, v rámci které zhodnotím postavení a možnosti Vaší nemovitosti s přihlédnutím na současné trendy, poptávku ve světě realit a vývoj trhu. Následně vyberu optimální oceňovací metodu a vše písemně zpracuji v reportu, kde budete mít do detailu vysvětleny jednotlivé kroky, výpočet i doporučení.

 

Podle čeho se tržní odhad vypočítá

Velmi častá otázka se týká toho, jak se při výpočtu ceny nemovitosti postupuje. Už teď Vám mohu říct, že pro výpočet je potřeba zajistit výpis z katastru, projektovou dokumentaci a nabývací jistiny. Na základě prohlédnutí a prostudování těchto spisů Vám jsem schopen říct finální částku, se kterou můžete počítat.

Pojďme si shrnout hlavní případy, kdy se službu tržního odhadu využijete nejčastěji. Tržní odhad nemovitosti se Vám bude hodit: 

  • při dědickém řízení,
  • před koupí, prodejem či dražbou nemovitosti,
  • pro účely financování,
  • při soudním vypořádání majetku.
  •  při rozvodovém řízení,
  • při restitučním řízení,
  • nebo při exekučním řízení.

Potřebujete získat představu o ceně Vašeho domu, bytu nebo pozemku? Neváhejte mě kontaktovat na tel. čísle +420 602 241 382 nebo na e-mailu: jan.bartos@bidli.cz.